Rebel Babel Ensemble / 100 lat polskiej muzyki filmowej

Reinterpretacja i remiksy muzyki polskich kompozytorów filmowych. Eklektyczna uczta. Potężne brassowe brzmienie. 100 lat polskiej muzyki filmowej z transkulturowym Big Bandem Rebel Babel Ensemble to znakomite kompozycje takich artystów jak Henryk Wars, Krzysztof Komeda czy Jan A. P. Kaczmarek.

To wszystko w wyjątkowej przestrzeni ruin spalonego Teatru Victoria w Gliwicach. Koncert Rebel Babel Ensemble wykonają L.U.C i zaproszeni goście Dorota Miśkiewcz, Maciej Obara Magdalena Kumorek, PAWBEATS oraz Dominika Czajkowska wspomagani przez kwartet klasyczny The Whoop Group oraz Młodzieżowa Orkiestre Dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu.

Klasyczne filmowe przeboje zaaranżowali Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz znakomity producent Marcin PAWBEATS Pawłowski i Maciej Obara. W projekcie pojawią się bardzo mocne akcenty jazzowe. Wybitny polski pianista i kompozytor współpracujący m.in. z Janem A.P. Kaczmarkiem przy Marzycielu – Krzysztof Herdzin wziął na warsztat Kapera i Komedę. Maciej Obara, ceniony na całym świecie saksofonista oraz wielokrotnie nagradzany Nikola Kołodziejczyk podjęli się interpretacji muzyki z filmu Nóż w wodzie. Pojawi się także Dominika Czajkowska, pianistka – laureatka tegorocznego konkursu Instant Composer na Transatlantyku. O wizualizacje zadba VJ Deruba.

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowy, transkulturowy Big Band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry. W ciągu 3 lat pod sztandarem projektu w całej Europie zagrało ponad 7.000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Portugalii. Big Band łączy folk oraz jazz z elektroniką i muzyką współczesną, przekraczając bariery kulturowe, prezentując piękno odmiennych języków w lingwistycznym i muzycznym znaczeniu.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia przez aplikację Going, w Kinie Amok oraz tuż przed koncertem (płatność gotówką).

Data:

Godzina: 20:00

Miejsce:

Kategoria:

21. Festiwal Filmów Kultowych, Gliwice, 28 września-7 października 2018 r.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

21 Festiwal Filmów Kultowych

21 Festiwal Filmów Kultowych