THE ROOM – CZYTA TOMASZ KNAPIK

Na koniec Festiwalu mamy dla Was prawdziwą niespodziankę: Tomasz Knapik przeczyta drugi film, doskonale znany Wam „The Room” w piątek o 20:00 w B90. Dwie legendy po raz pierwszy spotkają się na wielkim ekranie, by uczcić finał 20. Festiwalu Filmów Kultowych!

Najgorsze filmy w historii kina reprezentują zazwyczaj gatunek science fiction lub horroru, a najlepiej oba naraz – to w nich najbardziej widać wszak niedostatki budżetowe i indolencję członków ekipy filmowej. The Room jest chlubnym wyjątkiem – opus magnum Tommy’ego Wiseau to bowiem obyczajowa opowieść o poczciwym bankierze zdradzanym przez ukochaną.
Choć brzmi to jak fabularny standard z serii Okruchy życia, w The Room absolutnie nic nie jest normalne – fabuła i dialogi nie mają sensu, aktorzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić, a sam Wiseau zachowuje się przed kamerą jak naćpany kosmita. Do dziś zresztą nie wiadomo, gdzie reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli się urodził, ile ma lat i – przede wszystkim – skąd wytrzasnął sześć milionów dolarów, które złożyły się na budżet The Room. W czasach swojej premiery film okazał się oczywiście totalną klapą, ale kiedy odkryli go miłośnicy złego kina, zyskał status tytułu kultowego, a dziś jest produkcją, której wręcz nie wypada nie znać. [Grzegorz Fortuna]

KUP BILET

Data:

Godzina: 20:00

Miejsce:

Kategoria:

Powiązane

Samurai Cop – czyta Tomasz Knapik

Miejsce:

Godzina: 19:30

Miejsce:

Kategoria: ,

20. Festiwal Filmów Kultowych, Gdańsk, 9-17 czerwca 2017 r.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zaprojektowane i zaprogramowane przez TruStudio

20 Festiwal Filmów Kultowych

20 Festiwal Filmów Kultowych