Złodziej

Oryginalny tytuł: Thief | Reżyseria: Michael Mann | Produkcja: USA, 1981 | Czas: 122'
Występują: James Caan, Tuesday Weld, Willie Nelson, James Belushi

Każdy reżyser chciałby zadebiutować w taki sposób, jak Michael Mann. Złodziej to historia więźnia (znakomity James Caan), który po kilkunastu latach odsiadki próbuje odnaleźć się w realiach błyskawicznie ewoluującej Ameryki. Mann nakreśla tutaj motywy, które staną się znakami rozpoznawczymi całej jego kariery: znakomite, realistyczne dialogi, podawane w idealnie wykalkulowanym tempie, podkreślające hipnotyzujące dyskusje (najczęściej odbywające się po zmierzchu w barach), zachwyt nocą w wielkich metropoliach, gdzie neony stają się oddzielnymi bohaterami opowieści, przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach fabułę, fetyszyzację przestępczych działań (w tym wypadku kradzieży) i, najważniejsze, skrupulatną wiwisekcję codziennego życia kryminalistów. To zakrojona na wielką skalę męska gra, w której zawodowcy nieustannie podkładają sobie świnie i szukają celu w życiu, chociaż mają świadomość, że jego meta jest coraz bliżej, a na finiszu nikt nie będzie bił im braw.
Magiczne i jednocześnie zabójcze Chicago, skąpane w deszczu, neonach, nocnym niebie i muzyce Tangerine Dream chyba jeszcze nigdy nie wyglądało na ekranie tak znakomicie. [Radosław Pisula]

W czasie pokazu odbędzie się degustacja bourbonu Wild Turkey, z tego względu w seansie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem oraz w hali 90B w trakcie trwania festiwalu.

Zwiastun:

Data:

Godzina: 22:00

Miejsce:

Kategoria: , ,

Powiązane

W przebraniu mordercy

Miejsce:

Godzina: 17.30

Miejsce:

Kategoria: ,

Żyć i umrzeć w Los Angeles

Miejsce:

Godzina: 22:00

Miejsce:

Kategoria: ,

He Walked by Night

Miejsce:

Godzina: 22:00

Miejsce:

Kategoria: ,

20. Festiwal Filmów Kultowych, Gdańsk, 9-17 czerwca 2017 r.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zaprojektowane i zaprogramowane przez TruStudio

20 Festiwal Filmów Kultowych

20 Festiwal Filmów Kultowych