O FESTIWALU

Festiwal Filmów Kultowych to cykliczne święto kina gatunkowego, które przez 19 lat odbywało się w Katowicach. Na 20., jubileuszową edycję Festiwal przeniósł się do Gdańska, by na „oczko”, 21. edycję wrócić na Śląsk i zadomowić się w Gliwicach. Festiwal odbędzie się w dniach 28 września – 7 października we wspaniałych gliwickich przestrzeniach miejskich. 

Kultowe filmy rozgoszczą się w hali modeli GZUT oraz w hali produkcyjnej GZUT, co doda seansom wyjątkowego, industrialnego charakteru. Aurę historyczności zapewnią z kolei pokazy w niezwykłej przestrzeni ruin Teatru Victoria. Stali bywalcy legendarnego Kina Amok też będą zadowoleni — to w nim odbędą się pokazy przedwojennego kina polskiego i retrospektywy twórczości Marka Koterskiego i Miloša Formana.

Przez 10 dni trwania Festiwalu będzie można obejrzeć około 60 filmów reprezentujących najróżniejsze style, gatunki, emocje i estetyki. Chcemy, byście razem z nami świętowali kino w pełnym jego wymiarze. Wierzymy, że każdy widz znajdzie w programie coś dla siebie; emocje, które chętnie odkurzy, oglądając kolejny raz niektóre klasyki i ekscytację towarzyszącą poznawaniu jeszcze nieznanych dzieł.

Organizator

Stowarzyszenie Inicjatywa jest organizacją pozarządową, która od 1998 roku aktywnie kształtuje życie kulturalne województwa śląskiego i nie tylko. Działalność Stowarzyszenia skupiona jest wokół czterech obszarów: sfery kultury, organizacji szkoleń, działalności badawczej i działalności informacyjnej. Podstawowym celem Inicjatywy jest upowszechnianie kultury i sztuki, w szczególności sztuki filmowej. Od początku istnienia Stowarzyszenie organizuje Festiwal Filmów Kultowych.

Mecenat

 

 

 

 

Na Festiwal Filmów Kultowych zapraszają Miasto Gliwice i Stowarzyszenie Inicjatywa.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy:

 

 

 

 

21. Festiwal Filmów Kultowych, Gliwice, 28 września-7 października 2018 r.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

21 Festiwal Filmów Kultowych

21 Festiwal Filmów Kultowych